قیمت آبغوره خانگی یک و نیم لیتری

آبغوره خانگی چاشنی محبوب ایرانی ها است و از دیرباز مورد استفاده ایرانیان بوده و اغلب خانواده ها آن را در خانه درست می کرده اند. آبغوره، فواید زیادی است و درمان بسیاری از بیماری ها می باشد و نگهداری از آن بسیار مهم است، زیرا ابغوره فاسد می تواند موجب خطرات زیادی مثل مسمومیت و حتی ابتلا به سرطان شود.

قیمت آبغوره خانگی یک و نیم لیتری

قیمت آبغوره خانگی

قیمت آبغوره خانگی بیش از هر چیز درباره آبغوره باید که حاصل غوره، یعنی انگور های ترش نرسیده می باشد. آبغوره اکنون به عنوان چاشنی ترش در تهیه برخی از غذاها توسط آشپزان خانگی و غیرخانگی مانند آشپز رستورانی و… مورد استفاده های بسیار قرار می گیرد.

طعم ترش آبغوره، متناسب با برخی از سلیقه هایی است که به مزه ترش علاقه دارند. در واقع این محصول با طعم مناسب خود می تواند غذاهای خوشمزه ای را پدیدار ساخته و بدین صورت بسیار کاربردی واقع می شود.

آبغوره که می توان آن را نوعی آب میوه تلقی نمود، هم به تنهایی قابلیت مصرف را دارا بوده و هم قابلیت استفاده در آشپزخانه راه به خود اختصاص داده است.

گفتنی است که طبع آبغوره با توجه به اینکه از میوه غوره به دست آمده، سرد است و از دیدگاه طبیبان سنتی بهتر است که همراه با غذاهایی که طبع گرم دارند، ترکیب شده و در نهایت میل شود.

اما جدای از این موضوع می خواهیم به این سوال که از سوی خریداران پرسیده می شود بهترین آبغوره متشکل از این ویژگی ها است:

 • آبغوره با کیفیت
 • آبغوره عرضه شده از بهترین برند

لذا برای دسترسی به چنین آبغوره هایی، پیشنهاد ما، مراجعه به مراکز برتر فروش در سطح شهر خود است که قطعا از عهده پاسخگویی به نیاز مشتریان به خوبی بر خواهد آمد.

هر یک از آبغوره های موجود در مراکز عرضه کننده که در کشور به وفور از آنها مشاهده شده، در دو نوع کلی قابل ارائه میباشند:

 • آبغوره صنعتی
 • آبغوره سنتی یا خانگی

مسلما آبغوره هایی که به روش سنتی حاصل آمده اند؛ مطمئن تر و دارای ساختار سالم تر و طبیعی تر هستند.

البته برخی از آبغوره های صنعتی که با برندهای معتبر نیز ارائه شده اند، دارای کیفیت و خواص قابل قبولی بوده و می توان نسبت به تهیه آنها اقدام کرد. انتخاب هر یک از آبغوره های موجود به سلیقه و نیاز متقاضیان بستگی دارد.

تولید کنندگانی که در حوزه تولید آبغوره تلاش می کنند؛ یا آن را به روش صنعتی و در کارخانجات مجهز تولید کرده که در این صورت آبغوره صنعتی را در بازار شاهد خواهیم بود و یا برای تولید آن، بدون نیاز به عوامل صنعتی تولید کرده که در این حالت می توان آبغوره خانگی در بازار مشاهده کرد.

از دید طبیبان طب سنتی، آبغوره خانگی دارای ضریب اطمینان بالاتری بوده و به همین دلیل به مصرف این نوع آبغوره تاکید کرده اند.

در واقع هر یک از آبغوره های خانگی چون بدون عواملی صنعتی مراحل تولید را کرده، سالم تر و مطمئن تر بوده و در نتیجه چنین خواصی را از خود بروز خواهند داد:

 • راه حلی موثر برای درمان چاقی
 • تامین ویتامین سی در بدن
 • درمان زردی
 • بهبود بخشیدن به ورم گلو
 • درمان درد های مفصلی مانند پا درد و کمر درد
 • درمان رماتیسم
 • درمان سیاتیک

در هر حال برای اینکه بتوانید از بهترین آبغوره های موجود در هر یک از نمونه های ذکر شده بهره مند شوید، نیاز است تا از مراکز مطمئن وارد شوید.

اما برای اینکه خریداران بتوانند از بهترین آبغوره های موجود در بازار تهران و شهرستان ها برخوردار شده و یا از قیمت روز آبغوره مطلع شوند، نیاز است درخواست های خود را با مرکز معتبر فروش در میان بگذارند.

آبغوره خانگی یک و نیم لیتری

آبغوره خانگی یک و نیم لیتری آبغوره این محصول بسیار مفید و موثر، حالا از دید خیلی از مصرف کنندگان به عنوان یک محصول محبوب شناخته شده که به همین دلیل فروش خوبی را نیز به خود اختصاص داده است. البته این محبوبیت را می توان ناشی از خواص بی نظیر آن دانست.

در قدیم ظرف نگهداری آبغوره را به خاطر خوشرنگ شدن جلوی نور مستقیم آفتاب می گذاشتند، اما امروزه این کار را مضر میدانند زیرا قرار دادن آبغوره در آفتاب باعث ایجاد تغییرات شیمیایی در آن می شود.

آبغوره با افزایش اسیدیته معده می تواند در هضم غذاهای چرب و سنگین مفید باشد. همچنین افراد مسن که به دلیل کاهش اسید معده به خوبی غذا را هضم نمی کنند این محصول برای آنها بسیار مفید است.

آبغوره مصارف غیر خوراکی نیز دارد. استعمال آبغوره و آب تره در محل بواسیر بعد از اجابت مزاج برای این بیماری مفید است. غرغره کردن آبغوره به منظور کاهش تورم گلو نیز توصیه می شود.

هنگام خونریزی بینی، چکاندن چند قطره آبغوره می تواند به کاهش خون در محل زخم کمک کند. مصرف چند قطره آبغوره و سرکه نیز می تواند در درمان عفونت گوش موثر باشد.

آبغوره خانگی امروزه در مراکز فروش این محصول در اندازه های گوناگون عرضه می شود و به دست علاقه مندان آبغوره می رسد، یکی از اندازه مدنظر بطری های یک و نیم لیتری است.

قیمت آبغوره خانگی یک و نیم لیتری در بازار، با توجه به عوامل مختلفی تعیین می شود، که از این عوامل می توان به نوع برند، هزینه بسته بندی ، نوع خرید، کیفیت، تغییرات نرخ ارز و قانون عرضه و تقاضا اشاره کرد.

همانطور که در تا کنون گفته شد، آبغوره یکی از آب میوه های پر مصرف می باشد، که از آب میوه انگور نرسیده، سبز رنگ و کال به دست می آید و برای طعم دادن سالا و بسیاری از غذاها استفاده می شود.

بارزترین ویژگی ظاهری آبغوره تازه، رنگ سبز روشن آن و طعم ترش فوق العاده ی آن است. برای این که شکل ظاهری آبغوره تازه حفظ شود و طعم آن از بین نرود باید در مکانی خشک، خنک و به دور از نور خورشید نگهداری شود.

رقابت بین فروشندگان انوع آبغوره، باعث شده مشتریان بتوانند به راحتی با کیفیت ترین آبغوره را با مناسب ترین قیمت تهیه کنند، در واقع رقابتی بودن بین عرضه کنندگان به نفع خریدار می باشد.

هرچه بازار محصول رقابتی تر باشد، شانس خرید محصول با کیفیت و قیمت مناسب برای مشتری بیشتر وجود دارد. در واقع فروشندگان برای اینکه بتوانند، از دیگر رقبای خود پیشی بگیرند، اقدام به عرضه محصول با کیفیت فوق العاده و قیمت ارزان می کنند.

سفارش خرید آبغوره خانگی یک و نیم لیتری از فروشندگان معتبر، همیشه بازار گرمی، جون مشتریان می توانند با اطمینان کامل از مرغوبیت و قیمت به راحتی محصول را تهیه کنند.